NääsPeksi 2015 hakee tekijöitä, ilmoittaudu täällä!


NääsPeksi ei synny itsestään – se on satapäisen tekijälauman aikaansaannos. Tässä tekijälaumassa hienointa lienee se, että juuri Sinä voit olla yksi heistä! NääsPeksi 2015 etsii nyt tekijöitä riveihinsä: lavastajia, roudaajia, kokkeja, meikkaajia… Lähes kaikkiin tehtäviin koulutetaan, joten valmiiksi ei välttämättä tarvitse osata juuri mitään – innokkuudella pääsee pitkälle!

NääsPeksin yleinen rekry on nyt tämän syksyn osalta suljettu. Jos sinusta kuitenkin tuntuu siltä että haluaisit mukaan toimintaan ota yhteyttä suoraan osa-alueen pomoon ja tiedustele onko vielä tilaa.

Lavastus Jussi Punamäki jussi.punamaki@gmail.com
Lavastus Ville Salomaa ville.k.salomaa@student.tut.fi
Näyttämömestari Miika Pärssinen miika.parss@gmail.com
Markkinointi Jenni Reunanen reunanen.jenni.j@student.uta.fi
Puvustus Ida Sipponen ida.sipponen@gmail.com
Puvustus Lisa Salo lisa.salo@student.tut.fi
Ruokatiimi Kari Pihlajasalo kari.pihlajasalo@student.tut.fi
Ruokatiimi Juho Mäntysaari juho@mantysaari.net
Sanoitus Laura Niemi niemi.lauraj@gmail.com
Taikatiimi (maski) Maria Eskola eskola.maria.s@student.uta.fi
Taikatiimi (tukka) Riina Maksimainen riina.maksimainen@student.tut.fi
Taltiointi Lauri Niittymäki lauri.niittymaki@student.tut.fi
Taltiointi Aleksi Eilo aleksi.eilo@student.tut.fi
Tarpeisto Lauri Pitkäjärvi lauri.pitkajarvi@student.tut.fi
Tekniikka (valo) Jaakko Rinta-Filppula jaakko.rinta-filppula@student.tut.fi
Tekniikka (ääni) Markus Laine markus.v.laine@student.tut.fi
Visualistit Harri Pakkala harri.pakkala@gmail.com
Visualistit Riikka Mikkonen riikka.mikkonen@student.tut.fi